x
MAASKANT: 'ELK PUNT TEGEN PSV IS BONUS'
05-03-2010

Robert Maaskant hoopt dat zijn ploeg zaterdag tegen PSV voor spektakel kan zorgen. "Dat allereerst", stelt de trainer. "En punten tegen PSV mogen gelden als bonuspunten."

Maaskant: 'Elk punt tegen PSV is bonus'

"We hebben het wel over de ploeg die waarschijnlijk kampioen gaat worden en tot op heden nog ongeslagen is. Dus als je daar punten tegen pakt, dan doe je het altijd goed", aldus Maaskant, die niet vindt dat PSV saai voetbal speelt. "Nee, het is een ploeg die elke wedstrijd veel kansen creëert vanuit goed voetbal, dus dat kan nooit saai zijn."

De laatste drie seizoenen hield NAC steeds minimaal een punt over aan de ontmoeting met PSV in het Rat Verlegh Stadion. Vorig jaar werd er zelfs gewonnen. "Jawel, de statistieken van de laatste jaren zijn gunstig", beaamt de trainer. "Maar het zegt niks over morgen natuurlijk. Alleen dat PSV misschien ietwat ongerust deze kant op komt, maar verder moet het toch allemaal weer in die negentig minuten gebeuren."

Van der Leegte

NAC moet het morgen doen zonder Lurling en Fehér, beiden geschorst, alsmede Leonardo, Loran en Van Wanrooij, die ontbreken wegens blessures. Penders daarentegen keert terug van een schorsing. Tim Gilissen is nog niet honderd procent fit volgens de trainer en dat betekent dat Tommie van der Leegte morgen in de basis start. Van der Leegte, die vandaag kenbaar maakte dat hij na dit seizoen stopt en zijn nog een jaar doorlopende contract met NAC dus inlevert.

"Tommie heeft een zeer weloverwogen beslissing genomen", zegt Maaskant. "En dus heb ik ook geen moeite gedaan om hem van gedachten te doen veranderen, dat hoort dan niet. Hij kent zijn eigen mogelijkheden en beperkingen natuurlijk als geen ander, dus als iemand dan zo'n beslissing neemt, dien je daar altijd respect voor op te brengen. Tegen Sparta keerde hij terug in de basis door de blessure van Gilissen, maar daarvoor had hij, ook door blessures, tien maanden niet gespeeld. Daardoor is zijn rol binnen de ploeg natuurlijk ook veranderd en daar had hij genoeg van."

Van der Leegte zal morgen met (waarschijnlijk) De Graaf en Kwakman de strijd aan moeten gaan met het veelgeprezen middenveld van PSV. "Hoe PSV precies gaat spelen weten we nog niet", aldus Maaskant. "Wie zijn er fit en voor wie gaat de technische staf kiezen? We weten wel wat we er tegenover gaan stellen, maar zoals te doen gebruikelijk ga ik daar een dag voor de wedstrijd geen verdere mededelingen over doen."

09-09-2010
NAC en RKC hebben vandaag besloten de gesprekken over een transfer van trainer Ruud Brood van Waalwijk naar Breda te staken. De clubs kunnen het niet eens worden over een vergoedingssom. Lees meer
Boussaboun begint met jubileum
07-09-2010
We zouden het bijna over het hoofd hebben gezien, maar de op het oude nest teruggekeerde Ali Boussaboun behaalde tegen VVV-Venlo meteen een mooie NAC-mijlpaal. Klik hier voor het hele artikel. Lees meer
07-09-2010
De oude munten van het seizoen 2009/2010 zijn deze maand nog om te wisselen. U kunt ze gewoon gebruiken bij de wedstrijden tegen Feyenoord, VVV en Willem II of na de wedstrijd een half uur lang omwisselen bij de S&I Desk tegen nieuwe munten. Lees meer
Jong NAC wint ook derde competitieduel
06-09-2010
Maandagavond versloeg Jong NAC in Sittard Jong Fortuna met 1-3. Grote man was Elson Hooi met twee treffers. Lees meer
06-09-2010
Voor de derde competitiewedstrijd van het seizoen reist Jong NAC vanavond naar Sittard. Lees meer

 






Wil je de wekelijkse NAC Nieuwsbrief ontvangen? Schrijf je dan nu in!

  Voornaam

  Achternaam

  Emailadres